کمپین تبلیغاتی اینستاگرام

کمپین تبلیغاتی اینستاگرام+۵ ایده کمپین تبلیغاتی

کمپین تبلیغاتی به مجموعه‌ای از اقدامات می‌گن که برای معرفی و شناساندن یک محصول یا خدمات مورد استفاده قرار می‌گیره. کمپین تبلیغاتی اینستاگرام به شدت در فروش بیشتر شما موثره. اما خب بستگی داره که چه ایده‌ای پشت این کمپین باشه. مثلا یکی از کمپین‌های اینستاگرام، کمپین سطل آب یخ بود که برای آشنایی مردم با یک بیماری ایجاد شده بود. در ادامه قراره بهتون بگیم که چه نکاتی رو در راستای ایجاد کمپین‌های موفق باید اجرا کنید.

کمپین تبلیغاتی اینستاگرام

نکات مهم در ایجاد کمپین تبلیغاتی

قبل از اینکه کمپین رو راه بندازید، باید به چند تا نکته خیلی مهم توجه کنید.

  • قبل از هرچیزی مخاطب خودتون رو به خوبی شناسایی کنید. طبیعتا کمپینی که قراره برای یک پیج لباس کودک برگزار بشه با پیج کافی شاپ زمین تا آسمون فرق داره. پس پرسونا این دو تا کسب و کار هم کاملا باهم متفاوته. قبل از ایجاد کمپین چند تا کوئسشن باکس رو به صورت استوری انتشار بدید و از مخاطبینتون سوال کنید. اهل کدوم شهر هستن؟ چند سالشونه؟ به چه محتوایی علاقه دارن؟ پاسخ این سوالات به شما کمک می‌کنه تا استراتژی بهتر و کاربردی‌تری برای کمپین‌ تبلیغاتی اینستاگرام بچینید. حتی ساعت خواب فالوورهاتون مهمه!
  • نقشه راه کمپین تبلیغاتی رو بکشید. اجرای این کپشن چند روز طول می‌کشه؟ چند عدد پست قراره منتشر بشه؟ محتوای پست‌ها چیه و چه سناریویی قراره براش نوشته بشه؟ آیا وظیفه تولید محتوا بر عهده خودتونه یا عکاس و فیلم‌بردار استخدام می‌کنید؟
  • بعد از اینکه مرحله مهم قبلی انجام شد؛ حالا نوبت اینه که به اجرای کمپین فکر کنید. همکاری با اینفلوئنسرها می‌تونه به افزایش بازدید کمپین شما کمک کنه البته نه هر اینفلوئنسری! شخصی که اولا تعامل بالایی داشته باشه و دوما موضوع فعالیتش با موضوع کسب و کار شما هماهنگ باشه.
  • یادتون باشه که قبل از اجرای کار، بودجه مراحل مختلف رو تعیین کنید تا کارتون هدفمندتر بشه. هدف شما از اجرای کمپین چیه؟ فروش بیشتر؟ افزایش تعامل؟ معرفی محصول؟ یا حتی هر سه تاش باهم؟ قبل از اجرا، هدفتون رو درست و دقیق تعیین کنید تا هم از هزینه‌های اضافه جلوگیری بشه و هم نتیجه بهتری از کار بگیرید.
  • از همه امکاناتی که اینستاگرام در اختیارتون قرار داده استفاده کنید.
  • در پایان اجرا کمپین، یک کال تو اکشن خوب و مناسب هم در نظر بگیرید تا مخاطب دقیقا کاری رو انجام بده که شما می‌خواید. اگه با کال تو اکشن آشنایی کافی ندارید؛ حتما مقاله کال تو اکشن اینستاگرام رو مطالعه کنید.

ایده‌ کمپین تبلیغاتی اینستاگرام

اینکه چه ایده‌ای پشت کمپین باشه بستگی به هدف شما از اجرای کمپین داره. در ادامه چند تا ایده خوب در این باره بهتون می‌دیم.

ایده کمپین فروش در اینستاگرام

می‌تونید در مناسبت‌های مختلف از این کمپین‌ها استفاده کنید. جمعه سیاه، شب یلدا و عید نوروز همگی مناسبت‌های خوبی برای اجرای کمپین‌ فروش در اینستاگرام هستند. مثلا اگه مشغول فروش محصول هستید، ذکر کنید که در این مناسبت به خریداران تخفیف می‌دهید. ذکر اینکه ظرفیت و زمان کمپین محدود است، حس فوریت در مخاطب ایجاد می‌کنه و می‌تونه به فروش بیشتری منجر بشه چون فالوورهاتون حس می‌کنن اگه دیر بجنبند قراره چیز مهمی رو از دست بدن.

ایده کمپین با اینفلوئنسرها

همکاری با اینفلوئنسرها بهتون کمک می‌کنه تا مشتری‌های بیشتری به دست بیارین. از اونجایی که مخاطبین اینفلوئنسرهای اینستاگرام نسبت به شما بیشتره؛ می‌تونید با اون‌ها همکاری کنید تا کمپین شما رو تبلیغ کنن. البته در ازای این کار باید بودجه مخصوصی رو هم کنار بگذارید. ایجاد یک لیست از اینفلوئنسرهایی که مخاطب هدفشون با شما یکیه، باعث می‌شه کارتون سریع‌تر پیش بره.

کمپین سلفی

این کمپین تبلیغاتی اینستاگرام، مخاطب رو تشویق می‌کنه تا موقع استفاده از محصول یا خدمات شما از خودش عکس بگیره و اون رو منتشر کنه. می‌تونید در ازای مشارکت افراد در این کمپین، برای اون‌ها تخفیف قائل بشید تا تشویق بشن. وقتی تعداد افراد کمپین بیشتر بشه، برند شما شناخته میشه.

کمپین‌های مسابقه‌ای و UGC

کمپین‌های مسابقه‌ای پشتشون ایده‌های خلاقانه‌ایه که یک هدف مشخص رو دنبال می‌کنن. می‌تونید با تلفیق یک کمپین UGC و مسابقه‌‌ای یکی از بهترین کمپین‌های تبلیغاتی اینستاگرام رو اجرا کنید. کمپین UGC به کمپینی گفته می‌شه که با محتوایی که مخاطب تولید کرده برگزار می‌شه. کمپین UGC باعث ایجاد بازاریابی دهان به دهان هم می‌شه و به شناخت برند شما بیشتر کمک می‌کنه. این کار، باعث تعامل بیشتر فالوورها با شما می‌شه. علاوه بر اون، کمپین‎‎‌های تبلیغاتی باعث ایجاد علاقه بیشتر مخاطب به فعالیت می‌شه.

کمپین‌های قرعه کشی

بهترین جایزه در کمپین های قرعه کشی کد تخفیف یا استفاده رایگان از محصول و خدماتیه که شما ارائه می‌دید. از فالوورهاتون بخواید که با انتشار پست‌های شما در قرعه کشی شرکت داده بشن و کد تخفیف یا محصول رایگان دریافت کنند. کمپین‌هایی که بر پایه قرعه‌کشی هستند معمولا فیدبک خوبی دریافت می‌‌کنید فقط کافیه سناریویی پشتش باشه که فالوورهاتون به شرکت کردن در کمپین مشتاق بشن. یادتون نره که یک متن تبلیغاتی خوب در دعوت به کمپین‌ها، می‌تونه نتیجه کار رو چند برابر بهتر کنه.

کمپین آگاهی از برند یا brand awareness

کسب و کارهایی که هدفشون شناخت و شهرت بیشتر بین مخاطب‌ها است معمولا از کمپین هایی استفاده می‌کنن که به آگاهی از برند مربوط میشه. برای رسیدن به این هدف، باید خیلی خلاق باشید و تمایز خودتون رو نسبت به رقبا نشون بدید. اولین مواجهه با یک برند خیلی مهمه و شما باید این مواجهه رو به بهترین نحو ممکن جلو ببرید. در نهایت آگاهی از برند فروش بیشتر رو هم با خودش به همراه داره چون مردم محصولی رو خریداری می‌کنن که نام آشناتری داره.

کمپین تبلیغاتی اینستاگرام

بهترین کمپین تبلیغاتی اینستاگرام برای افزایش فالوور

حقیقت اینه که راه مشخصی برای اجرای یک کمپین در اینستاگرام وجود نداره و همه چیز به هدف شما وابسته است. اما اگه تمرکز بیشتری روی افزایش فالوور دارید و دوست دارید خیلی زود نتیجه بگیرید، کمپین‌های قرعه‌کشی و اون دسته از کمپین‌هایی که به جایزه ختم می‌شن؛ فالوورهای بیشتری رو براتون به همراه میارن. البته این برای وقتیه که لازم نباشه از صفر شروع کنید. اگه تعداد فالوورهاتون خیلی کمه، اجرای کمپین تبلیغاتی با اینفلوئنسرها می‌تونه براتون مفیدتر از هرچیزی باشه. به شرطی که محتوای پرسونا پسند تولید کنید. یادتون باشه که تبلیغات بیش از اندازه، مخاطب رو زده می‌کنه و حتی ممکنه که شما رو انفالو کنه پس حواستون به زمان اجرای تبلیغات باشه.

چطور یک کمپین موفق در اینستاگرام داشته باشیم؟

در ادامه قراره چند تا راهکار مفید بهتون معرفی کنیم تا کمپین قوی‌تری در اینستاگرام اجرا کنید.

شلوغش کن!

شما باید همه افراد رو از کمپین تبلیغاتی اینستاگرام صفحه خودتون آگاه کنید. مهم‌ترین چیزی که در پاسخ به این سوال باید در نظر بگیرید، استفاده از تمام امکانات اینستاگرام به طور دقیق و کامله.اگه دوست دارید کمپین موفقی در اینستاگرام داشته باشید پست و استوری روزانه یادتون نره. از هر تریبونی که شده افراد رو از کمپین خودتون آگاه کنید و طبیعتا مهم‌ترین تریبون، اینستاگرام هست. هر روز محتواهای خلاقانه‌ای در رابطه با کمپین به اشتراک بگذارید و یک کال تو اکشن مناسب هم در رابطه با انتشار پست و استوری توسط فالوورهاتون در نظر بگیرید.

تعامل رو ببر بالا

یادتون نره که قبل از اجرای کمپین شما باید تعامل با مخاطب رو بالا ببرید. چند روز قبل از اجرای کمپین، سوال و جواب رو شروع کنید و استوری‌هایی منتشر کنید که ریپلای بگیرن. با افزایش تعامل و تولید محتوا خلاقانه، مخاطبین روح اینستاگرام رو به افرادی تبدیل کنید که به کسب و کار شما در اینمستاگرام توجه می‌کنند. وجود فالوورهای روح در کمپین، به پیج اینستاگرام شما آسیب خواهد زد.

با یک تیر دو نشون بزن!

اعتماد بالا مساوی هست با فروش بیشتر! پس قبل از شروع کمپین محتواهای کاربردی مربوط به رشته خودتون رو به صورت رایگان در اختیار مخاطب قرار بدید. مثلا اگر روانشناس هستید، اگر معلم هستید یا حتی اگر آنلاین شاپ دارید، چند ویدیو کوتاه اما کاربردی در اینستاگرام منتشر کنید. با این کار هم اعتماد مخاطب رو به خودتون جلب کردید که باعث می‌شه خیلی راحت از شما خرید کنه و هم با انتشار اون محتوای کاربردی توسط فالوورهاتون، افراد بیشتری صفحه شما رو می‌بینن و به کمپین اضافه خواهند شد. یک تیر و دو نشونِ خیلی قوی!

مخاطب رو غرق نکن!

غرق کردن مخاطب در محتوای تبلیغاتی می‌تونه کمپین شما رو به کل نابود کنه. پس نیاز مخاطب رو بر نیاز خودتون اولویت قرار بدید. محتوای کاربردی تولید کنید، تخفیف بدید، اعتماد جلب کنید. همه این‌ کارها خودش به تنهایی باعث ایجاد بازاریابی دهان به دهان می‌شه که بهترین تبلیغه.

جمع‌بندی از دید کوکی

اینستاگرام پلتفرمی هست که اگه بتونید به خوبی درش فعالیت کنید، به پول می‌رسید. اما مسیرِ این رسیدن کمی طولانی و پیچیده است. اجرای کمپین تبلیغاتی در اینستاگرام، یادگیری روش‌های تعامل و هزاران نکته دیگه برای رسیدن به مقصد وجود داره. آژانس دیجیتال مارکتینگ کوکی اینجا است تا از صفر تا صد این مسیر کنارتون باشه. ما خدمات مختلفی از جمله تولید محتوا، طراحی سایت، مدیریت پیج اینستاگرام، عکاسی تبلیغاتی و صنعتی است. اگه فکر می‌کنید به یک دستیار دیجیتال خلاق برای پیشرفت در کسب و کارتون احتیاج دارید؛ حتما باهامون تماس بگیرید! راستی زمان برای ما خیلی مهمه!

 

 

 

 

Rate this post

Ali Rahmani

من فقط دنبال نشون دادن این هستم که به کسب و کار ها نشون بدم که تکنولوژی همه چیز رو آسون کرده حتی بازاریابی و درآمد زایی شما رو :)

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات بیشتر

درخواست مشاوره رایگان

ما با ❤️ کنارتونیم

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.
× پشتیبانی آنلاین