تولید محتوا ویدیویی اینستاگرام

ساخت تیزر تبلیغاتی اینستاگرام | اهمیت تولید محتوا اختصاصی اینستاگرام

تبلیغات، تبلیغات، تبلیغات!‌ می‌تونیم تا آخرِ این مطلب از اهمیت بالای این مفهوم صحبت کنیم. شاید در دنیای کسب و کارهای سنتی و دیجیتال هیچ چیز به اندازه تبلیغات موثر پولساز نباشه. پس با این حساب دیگه نمیشه به دیدِ هزینه به تبلیغات در اینستاگرام نگاه کرد؛ بلکه یک سرمایه‌گذاری بزرگ به شمار میاد. تیزرهای تبلیغاتی یکی از بهترین روش‌های تبلیغ به شمار میان. ساخت تیزر تبلیغاتی در اینستاگرام و سایر پلتفرم‌ها، می‌تونه چند پله شما رو جلو بندازه. اگه هنوز نمی‌دونید چطور باید در اینستاگرام تیزر تبلیغاتی بسازید یا اصلا یک تیزر تبلیغاتی خوب چه ویژگی‌هایی داره؟ در ادامه این مطلب شما به جواب همه‌ی این سوال‌ها می‌رسید پس با ما همراه باشید.

تماس با کوکی

آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی اینستاگرام

به نظر شما چه نرم افزاری می‌تونه برای ساخت تیزر تبلیغاتی اینستاگرام مناسب باشه؟ اگه جواب این سوال رو نمی‌دونید پیشنهاد می‌کنیم سری به مقاله معرفی ۶ نرم افزار تولید محتوا اینستاگرام بزنید. برای آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی اینستاگرام این ده قدم رو به ترتیب انجام بدید.

۱- هدف رو تعیین کنید.

بی هدفی آفتِ موفقیته! حتی اگر بهترین تیزر رو از لحاظ جذابیت‌های بصری بسازید اما مخاطب با دیدن تیزر شما همچنان سردرگم باشه و به جواب سوال‌هاش نرسه؛ نه تنها به کسب و کار شما جذب نمیشه بلکه ممکنه هیچوقت دوباره سراغتون نیاد. پس قبل از هرچیزی هدف رو مشخص کنید و از خودتون بپرسید من با ساختِ تیزر تبلیغاتی اینستاگرام می‌خوام به چی برسم؟

۲- لحن تیزر رو مشخص کنید.

اینکه ساخت تیزر تبلیغاتی اینستاگرام با لحن دوستانه به مخاطب القا بشه یا لحن رسمی، به نوع کسب و کار شما بستگی داره. هرچند که تحقیقات نشون داده کسب و کارها معمولا از لحن صمیمانه بازخورد بهتری دریافت می‌کنند. مشخص کنید که بعد از تماشای ویدیو چه چیزی از مخاطب می‌خواید؟ آیا می‌خواید که به تیزر شما بخنده؟ یا دوست دارید از سر جاش بلند بشه و کار خاصی رو انجام بده؟ اگه قصد ساخت تیزر تبلیغاتی در مشهد رو دارید؛ پیشنهاد می‌کنم که از آژانس تولید محتوا کوکی مشاوره و خدمات دریافت کنید. اگه قصد معرفی محصول رو دارید؛ بهتره جوری با مخاطب حرف بزنید که فکر کنه اگه دیر این محصول رو از شما خریداری کنه قطعا یک جای زندگیش می‌لنگه! این لحن اضطراری قدرت اقناعی بالایی برای جذب مخاطب داره اما باید زیرپوستی اجرا بشه.

 

۳- تعیین مدت زمان تیزر تبلیغاتی اینستاگرام

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در ساخت ویدیو تبلیغاتی برای اینستاگرام در نظر گرفته می‌شه، مدت زمان ویدیو هست. اینکه مخاطب چقدر از وقتش رو قراره به ویدیو تبلیغاتی شما اختصاص بده؟ قبل از نوشتن متن یا سناریو تیزر مدت زمان اون رو تعیین کنید چون در غیر این صورت ممکنه تیزر طولانی و از حوصله مخاطب خارج بشه.

۴- تعیین سبک ویدیو تبلیغاتی اینستاگرام

چه نوع ویدیویی برای کسب و کار شما مناسبه؟ ویدیوهای واقعی که در لوکیشن‌های واقعی ضبط شدن یا تیزرهای انیمیشنی؟ یا شاید هم تلفیق این دوتا! با توجه به نوع کسب و کار و سلیقه مخاطب سعی کنید بهترین مورد رو انتخاب کنید.

 

ویژگی‌های بهترین تیزر تبلیغاتی اینستاگرام

ویژگی‌های بهترین تیزر تبلیغاتی اینستاگرام

فقط ۱۰ ثانیه فرصت دارید. اگر در ۱۰ ثانیه اول نتونید مخاطب رو قانع کنید که تا انتها تیزر شما رو تماشا کنه. شما بازنده این داستان خواهید بود! تیزرهای تبلیغاتی چندان طولانی نیستند پس باید در یک مدت زمان کم به خوبی و به طور کامل کسب و کار خودتون رو به مخاطب معرفی کنید. یک تیر تبلیغاتی اینستاگرام باید بتونه حس کنجکاوی مخاطب رو تحریک کنه. یادتون باشه که از ایده‌های قوی و نو استفاده کنید. ایده‌هایی که هم جذاب باشن و هم کم‌تر کسی به اون‌ها پرداخته باشه. خودخواه نباشید!‌ اگر صرفا چیزی که دوست دارید رو بدون توجه به نیاز مخاطب به اون القا کنید؛ نتیجه خوبی به دست نمیاد. نیاز مخاطب برای تیزر تبلیغاتی اینستاگرام در اولویت قرار می‌گیره. در ادامه به چند مورد دیگه از ویژگی‌های تیزر تبلیغاتی موفق اشاره می‌کنیم.

  • داشتن کمی ابهام و رازآلود بودن تیزر
  • انتخاب نوع درست تیزر با توجه به نوع مخاطب
  • توجه به لوکیشن و بازیگرها
  • داشتن جذابیت‌های ظاهری و جلوه‌های بصری مناسب

اهمیت تیزر تبلیغاتی اینستاگرام

تیزر تبلیغاتی اینستاگرام یک شمشیر دو لبه است که اگه ندونید چطور باید طراحیش کنید، می‌تونه همونقدر که مفید هست؛ آسیب زننده هم باشه. حتی ممکنه شما با ساخت ویدیو تبلیغاتی برای اینستاگرام به کسب و کار خودتون ضربه بزنید. اما اگر اصولی پیش برید و همه چیز درست باشه، بدون شک پیشرفت چند برابری خواهید داشت. یادتون باشه که قرار نیست از همون اول و با یک تیزر تبلیغاتی فروش محصولات رو چند برابر کنید؛ شما قراره در ابتدا یک ذهنیت درست از برند خودتون در مخاطب ایجاد کنید و یک رابطه صمیمانه با او داشته باشید. تیزر تبلیغاتی مهم‌ترین سلاح شما برای برندسازیه پس همه تلاشتون رو بکنید تا در نهایت، بهترین خروجی رو داشته باشید.

تماس با کوکی

معرفی انواع تیزرهای تبلیغاتی اینستاگرام

با توجه به پرسونا مخاطب باید تصمیم بگیرید که از چه نوع تیزری قراره استفاده کنید. در ادامه چند نوع از تیزرها رو معرفی می‌کنیم تا تصمیم نهایی رو بگیرید.

  • تیزر تبلیغاتی رئال

این نوع از تیزر همون‌طور که از اسمش هم پیدا است، با واقعیت هماهنگی داره. یعنی هم سناریو تیزر واقعیه و هم در لوکیشن و با انسان‌های واقعی ضبط می‌شه. اگه فکر می‌کنید مخاطب شما به تیزرهای رئال علاقه بیشتری نشون می‌ده؛ بهتره برید سمتش.

  • تیزر تبلیغاتی انیمیشن

تیزرهای انیمیشنی بر خلاف تیزرهای رئال کاملا غیر واقعی هستن و همون‌طور که از اسمشون هم پیدا است، یا شخصیت ها و مکان‌های کارتونی و غیرواقعی سر و کار دارن. تاحالا چشمتون به تیزر تبلیغاتی چیتوز خورده؟‌ این تیزر یک نمونه بارز از تیزرهای تبلیغاتیه. با توجه به ماهیتی که این نوع از تیزر داره، می‌تونه به خوبی کودک و نوجوان رو به خودش جذب کنه، اما شاید چندان برای بزرگسال مناسب نباشه. هرچند که همه این‌ها باز هم به پرسونا مخاطب شما بستگی داره.

  • تیزر تبلیغاتی موشن گرافیک

همون‌طور که می‌دانید، این نوع از تیزر، ترکیبی از دو مورد قبلیه. در این تیزر شما هم می‌تونید از مزایای تیزر انیمیشنی بهره ببرید و هم از مزایای تیزر رئال. برای ساخت تیزر تبلیغاتی اینستاگرام، این نوع، از محبوبیت زیادی برخورداره چون به خاطر ترکیب واقعیت و انیمیشن هم مخاطب بزرگسال رو جذب می‌کنه و هم کودک و نوجوان. یادتون باشه که تشخیص اینکه از چه تیزری استفاده بشه با شما است. و این شمایید که مخاطب رو می‌شناسید.

تعرفه تیزر تبلیغاتی اینستاگرام

تعرفه تیزر تبلیغاتی اینستاگرام به خیلی چیزها بستگی داره. مثلا اینکه چه نوع تیزری مد نظر شما است؟ یا اینکه از چه شرکتی درخواست تیزر تبلیغاتی اینستاگرام دارید؟ حتی مدت زمان تیزر هم در هزینه اون تاثیر گذاره. طبیعتا هر تیزری که طولانی‌تر باشه، هزینه بیشتری هم صرف می‌کنه. سناریو تیزر و اینکه اون سناریو چقدر تاثیرگذار و یونیک هست هم در هزینه‌ها تاثیر گذاره. بعضی از شرکت‌ها برای دیجیتال کردن کسب و کار شما هزینه‌های نجومی دریافت می‌کنن و این موضوع صرفا نمی‌تونه نشونه خروجی با کیفیت باشه. سعی کنید جایی رو پیدا کنید که علاوه بر قیمت‌های مناسب، کار باکیفیتی رو هم در اختیارتون قرار بده.

بهترین شرکت ساخت تیزر تبلیغاتی اینستاگرام

این روزها شرکت‌های زیادی در زمینه دیجیتال مارکتینگ در مشهد و ایران فعالیت می‌کنند اما سوال اصلی اینجاست که واقعا چه کسی بهترین خروجی رو تحویل میده؟ آژانس دیجیتال مارکتینگ کوکی در مشهد، شیرینی کسب و کار شما است و با یک تیم جوان و خلاق می‌تونه شما رو به آغوش دنیای دیجیتال بفرسته. در کوکی همه خدمات از ساخت تیزرهای تبلیغاتی گرفته تا طراحی سایت و مدیریت پیج اینستاگرام  ارائه می‌شه. اگه حس می‌کنید به اطلاعات بیشتر در این زمینه احتیاج دارید تیم کوکی همراه شما است تا با یک مشاوره جامع و رایگان همه ابهامات رو برطرف کنه.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

Ali Rahmani

من فقط دنبال نشون دادن این هستم که به کسب و کار ها نشون بدم که تکنولوژی همه چیز رو آسون کرده حتی بازاریابی و درآمد زایی شما رو :)

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات بیشتر

درخواست مشاوره رایگان

ما با ❤️ کنارتونیم

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.
× پشتیبانی آنلاین