پرسونال برندینگ اینستاگرام

پرسونال برندینگ در اینستاگرام | برند سازی شخصی در اینستاگرام

آیا کسی رو در اطرافیان می‌شناسید که وقتی حرفی از انجام یک کار خاص می‌شه، اسم اون فرد هم‌ به عنوان متخصص در اون کار بیاد؟ می‌‌شه گفت این موضوع نسخه کوچکی از پرسونال برندینگ است. پرسونال برندینگ در اینستاگرام به شما کمک می‌کنه تا در این پلتفرم، به یک انسان مشهور و محبوب تبدیل بشید که همه با برند مخصوص خودش می‌شناسنش. پرسونال برندینگ در اینستاگرام اینقدر مسئله مهمیه که بعضی افراد با انجام کارهای ناشایست و غیر عرفی سعی دارن تا برای خودشون پرسونال برندینگ بسازن. به نظر شما چگونه برند شخصی در اینستاگرام بسازیم؟ قبل از پاسخ دادن به این سوال بهتره بریم سراغ اینکه پرسونال برندینگ چیست و چرا باید بهش توجه کنیم؟

تماس با کوکی

پرسونال برندینگ چیست؟

پرسونال برندینگ فعالیتی است که در اون، یک فرد به واسطه مهارتی که در یک کار خاص داره به شهرت می‌رسه و مردم اون شخص رو درست مثل یک برند تجاری معروف و موفق می‌شناسند. بازیگران، کارآفرینان یا بعضی از روانشناسان که یک رویکرد جدید روانشناسی دارن در دسته افرادی قرار می‌گیرن که پرسونال برندینگ خوبی برای خودشون طراحی کردن. این روزها پرسونال برندینگ اونقدر مهم شده که برای رفتن به سمت دنیای دیجیتال، حتما باید به اون توجه کنید.

 

چگونه برند شخصی در اینستاگرام بسازیم؟

چگونه برند شخصی در اینستاگرام بسازیم؟

برندسازی شخصی در اینستاگرام، رویای هر آدمی است! اما نمیشه یک شبه به این رویا دست پیدا کرد و به استراتژی‌های مختلف و زمان بر احتیاج داره. اما برای شروع تازه این کار، بهتره چند نکته مهم رو رعایت کنید که در ادامه اون ها رو معرفی می‌کنیم.

مقالات مرتبط : مدیریت پیج اینستاگرام 

۱-  پرسیدن سوالات اساسی از خودتون!

قبل از هرچیزی باید از خودتون بپرسید که دوست دارید با چه چیزی شناخته بشید؟ چه مهارتی دارید و آیا به اون مهارت به خصوص علاقه دارید؟ وقتی علاقه خودتون رو بشناسید می‌تونید آینده رو با اون برند ترسیم کنید. آیا برند شما می‌تونه سودآوری مناسبی رو به همراه داشته باشه؟ هر چقدر شناخت شما از برندتون بیشتر باشه، می‌تونید برندسازی بهتری انجام بدید.

۲- شناخت مخاطب و رسالت برند

سوال دوم اینه که مخاطب هدف شما کیست؟ دوست دارید روی چه کسی تاثیر بذارید و هدف شما از انتخاب این برند چیه؟ بعد از شروع کار دوست دارید در دو سال آینده چه جایگاهی داشته باشید؟ وقتی رسالت برند خودتون رو بشناسید، مسیر راه براتون روشن‌تر میشه.

تماس با کوکی

۳- شناخت خود!

خودتون رو به خوبی بشناسید. مهارت‌ها و علایقتون رو در نظر بگیرید و فکر کنید که دیگران دوست دارن شما رو در چه موقعیتی ببینند؟ آیا مدت زمان طولانی برای برندسازی شخصی در اینستاگرام شما رو خسته می‌کنه؟

۴- آشنایی با اینستاگرام

به اینستاگرام آشنایی کامل پیدا کنید و بیشتر در این پلتفرم حضور داشته باشید. برندسازی شخصی در اینستاگرام نیازمند این هست که مردم شما رو بیشتر در اینستاگرام ببینند.

۵-  سناریو نویسی

یک سناریو برای برند خودتون بنویسید. البته نه هر سناریویی! شما به داستانی احتیاج دارید که علاوه بر مرتبط بودن با برندتون، باید جذابیت‌های لازم رو هم داشته باشه. سعی کنید نقاط قوت خودتون رو در سناریو بولد کنید و درباره هدف خودتون به مخاطب آگاهی بدید. می‌تونید برای این کار به ویدیو مارکتینگ روی بیارید و یک‌ ویدیو جذاب بسازید. برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد می‌کنیم مقاله ویدیو مارکتینگ چیست رو هم مطالعه کنید.

مقالات مرتبط : شرکت تبلیغاتی مشهد

۶- طرح پیشنهادهای وسوسه کننده

پیشنهادی به مخاطب ارائه بدید که احتمال نه گفتنِ مخاطب به شما، در کم‌ترین درصد ممکن باشه. پیشنهاد‌های وسوسه کننده همیشه کارساز هستند. و این اتفاق وقتی میفته که مخاطب مطمئن بشه شما می‌تونید مشکلش رو حل کنید.

۷- تعامل با فالورها

افراد رو به تعامل با خودتون تشویق کنید، پرسونال برندینگ در اینستاگرام نیازمند تعامل زیاد با مخاطب هست. استفاده از کال تو اکشن های مناسب، که فالورهای شما رو به انجام کاری دعوت کنه، باعث پیشرفت پیج شما می‌شه.

۸- ساخت اکانت مناسب

سر و سامون دادن به اکانت اینستاگرام شما، خیلی نکته مهمیه! اگه حساب کاربریتون با الگوریتم‌های اینستاگرام هماهنگی‌های لازم رو نداشته باشه. نتیجه خوبی نمی‌گیرید. شما باید برای پرسونال برندینگ در اینستاگرام فعالیت متداوم داشته باشید و حداقل دوبار در هفته پست بگذارید. با فعال نگهداشتن اکانت، برند شما روز به روز بیشتر پیشرفت می‌کنه و شناخته می‌شه.

مقالات مرتبط : ساخت تیزر تبلیغاتی اینستاگرام

چرا پرسونال برندینگ اهمیت داره؟

به نظر شما اعتبار یک کسب و کار یا یک فرد مشهور در بین مردم بیشتره یا یک فرد عادی؟ طبیعتا شهرت زندگی آدم رو زیر و رو می‌کنه. پس مطمئن باشید اگه موفق به طراحی پرسونال برندینگ در اینستاگرام بشید، نونتون تو روغنه! در ادامه به چند مزیت اساسی شخصی سازی برند در اینستاگرام اشاره می‌کنیم.

پرسونال برندینگ شما رو میلیاردر می‌کنه!

وقتی همه بهتون اعتماد داشته باشن، دیگه پول درآوردن کار چندان سختی نیست. اینستاگرام با داشتن بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر فعال روزانه پلتفرم مناسبی برای شخصی سازی برند شما است. اگه در اینستاگرام همه به شما اعتماد کنند، به خریداران وفادار خدمات و محصولات شما تبدیل خواهند شد و این تازه اولِ پولسازیه.

  • پرسونال برندینگ کسب و کار رو به انسان تبدیل می‌کنه

اکثر نسل جوان به تبلیغات بی‌اعتماد هستند. اما وقتی شما کسب و کارتون رو در قالب یک شخص یا یک فرد نمایش بدید این اعتماد بیشتر میشه. مردم دوست دارن به افرادی اعتماد کنن که اون ها رو می‌شناسن. پس شخصی سازی برند کسب و کار می‌تونه ایده مناسبی برای اعتمادسازی بهتر باشه. به علاوه، یک‌ انسان بهتر از یک کسب و کار می‌تونه احساسات مخاطبین شما رو درگیر کنه. هرچی بیشتر از شخصیت خودتون در کسب و کار استفاده کنید، نتیجه بهتری می‌گیرید.

  • اعتماد به نفس بالا، هدیه پرسونال برندینگ به شما!

با موفقیت آمیز بودن این روش، شما حتما دچار افزایش اعتماد به نفس خواهید شد. فکر کنید صفر تا صد یک کسب و کار به شخص شما بستگی داره. چه حسی بهتر از این؟ پرسونال برندینگ شما رو به یک فرد قدرتمند در کسب و کار تبدیل می‌کنه. نه تنها خودتون این حس رو دارید، بلکه بقیه هم به شما به دید یک انسان قدرتمند و موفق نگاه می‌کنند.

  • شراکت با برندهای دیگه

وقتی اعتبار شما افزایش پیدا کنه. به راحتی می‌تونید با دیگران شریک بشید. ارتباط با کسب و کارهای دیگر می‌تونه مشتری‌های جدید براتون به همراه داشته باشه و شما رو با افراد معتبر در زمینه کاری خودتون ارتباط بده.

  • کم هزینه بودن

در مقایسه با آورده‌ای که پرسونال برندینگ در اینستاگرام برای شما به همراه میاره، می‌شه گفت هزینه اون، به شدت ناچیزه.‌ ساخت صفحه اینستاگرام و فعالیت در اون، هزینه چندانی برای شما نداره.‌ تنها هزینه برای تولید محتوا است که حتما باید به دست افرادی انجام بشه که در این زمینه تخصص دارند. پس پرسنال برندینگ اینستاگرام می‌تونه با کم‌ترین هزینه شما رو به بیشترین درآمد برسونه.

مقالات مرتبط : مشاوره کسب و کار در مشهد

تماس با کوکی

نمونه‌ پرسونال برندینگ

اگه قبل از خوندن این مطلب با پرسونال برندینگ آشنا نبودید، اما حتما افرادی که موفق به طراحی پرسونال برندینگ قوی شدن رو می‌شناسید.

۱- استیو جابز

اولین اسمی که بعد از شنیدن اسم برند اپل وارد ذهن ما می‌شه، استیو جابز هست! اصلا مگر اپل بدون استیو جابز اپل می‌شد؟ شروع کار پرسونال برندینگ کافی نیست، بلکه ادامه دادن اونه که می‌تو‌نه نتیجه خوبی رو به همراه داشته باشه.

۲- جی کی رولینگ

همه ما هری پاتر رو با جی کی رولینگ می‌شناسیم. هرچند که این اتفاق یک‌ شبه اتفاق نیفتاد و مردم به مرور، مردم هری پاتر رو با جی کی رولینگ شناختند.

۳- مارک زاکربرگ

با شنیدن اسم مارک زاکربرگ چه چیزی به دهنتون میاد؟! آفرین فیسبوک! زاکربرگ یکی از موسسان فیس‌بوک است که به می‌شه گفت قوی‌ترین پرسونال برندینگ رو برای خودش طراحی کرد.

تفاوت برندینگ با پرسونال برندینگ

شاید تا الان براتون سوال شده باشه که اصلا برندینگ چیه؟ برندینگ توسعه و توضیح مجموعه‌ای از ویژگی‌ها برای مخاطبین است به طوری که بتونن برند شما رو به محصولات یا خدماتتون ربط بدن. در برندینگ یک مجموعه یا یک سازمان به شهرت می‌رسه اما در پرسونال برندینگ، همه چیز به اسم شما تموم میشه! پرسونال برندینگ در اینستاگرام قطعا روی تفکر مخاطب درباره شما تاثیر بزرگی خواهد گذاشت.

سخن آخر

یادتون نره که شما قبل از هرچیزی باید خدمات مفید یا محصول کاربردی به مخاطب ارائه بدید و بعد از اون به سراغ پرسونال برندینگ برید. شما برای تبدیل شدن به یک برند حرفه‌ای و پولساز احتیاج به صبر و حوصله و قبل از اون، احتیاج به یک تیم قوی دارید تا از صفر تا صد کار همراهتون باشه. آژانس دیجیتال مارکتینگ کوکی، بهترین آژانس تبلیغاتی در مشهد است که هدفش معرفی شما به کسب و کار دیجیتاله! کوکی می‌تونه در هر پلتفرمی برای شما تولید محتوا کنه، مخاطبین هدفتون‌ رو بشناسه و نتایج رو لحظه به لحظه ارائه بده. خدمات اینستاگرام، طراحی سایت، تولید محتوا مشهد و خیلی چیزهای دیگه از خدمات کوکی به شمار میان و می‌تونن کسب و کار شما رو زیر و رو کنن.‌ برای اطلاعات بیشتر، از مشاوره رایگان ما بهره‌مند بشید!

۵/۵ - (۲ امتیاز)

Ali Rahmani

من فقط دنبال نشون دادن این هستم که به کسب و کار ها نشون بدم که تکنولوژی همه چیز رو آسون کرده حتی بازاریابی و درآمد زایی شما رو :)

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات بیشتر

درخواست مشاوره رایگان

ما با ❤️ کنارتونیم

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.
× پشتیبانی آنلاین