قلاب اینستاگرام

قلاب اینستاگرام چیست؟ | + ۱۵ قلاب جذاب اینستاگرام

اگر شما هم در فضای اینستاگرام در حال تولید محتوا هستید. حتما به این نکته دست پیدا کردید که ۵ ثانیه ابتدایی محتوا یا اسلاید اولی محتوای شما مهم ترین قسمت محتوای شماست که میتواند مخاطب را درگیر محتوای شما بکند. مهم نیست که محتوای شما چه چیزی باشد اگر به دنبال این هستید که مخاطب تا انهتای محتوا شما را دنبال کند ، شما به قلاب محتوایی احتیج دارید.

تماس با کوکی

قلاب اینستاگرام چیست؟

قلاب اینستاگرام ۵ ثانیه اول محتوای شماست که مخاطب را درگیر شما میکند. اگر  قلاب شما جذابیت کافی نداشته باشد مشخص است که مخاطب شما با جمله ” خب اینکه چیزی نداشت ، بعدی ” ویدیو شما را رد میکند و در دام محتوای دیگر قرار میگیرد.

نکاتی که به شما کمک میکند قلاب اینستاگرام بهتری داشته باشد.

 • بگویید که مخاطب چه چیزی دریافت میکند
 • درخواستی که دارید را بگویید.
 • نکته جذابی که در این محتوا وجود دارد گفته شود.
 • چرایی دیدن این محتوا را به مخاطب بگویید.
 • شما قرار است توجه جلب کنید، پس این کار را واقعا بکنید.

انواع قلاب اینستاگرام

چرا قلاب اینستاگرام مهم است؟

اگر دنبال این هستید که مخاطبین محتوا شما را ببینند، باید از قلاب استفاده کنید. به همین سادگی. یک قلاب خوب توانایی ویروسی کردن محتوای شما را دارد. اگر میخواهید در اکسپلور بیشتر دیده بشوید شما ملزم هستید که قلاب اینستاگرام جذابی داشته باشید.

 1. قلاب اینستاگرام خلاصه ایی از محتوایی است که شما تولید کرده اید پس مخاطب متوجه میشود چه چیزی را باید انتظار داشته باشد
 2. شما باید مخاطبین خود را بشناسید و قلاب را بر اساس مخابین خود تنظیم کنید، اگر قرار کاری را انجام بدهید انرا درست انجام دهید.

چطور قلاب اینستاگرام باعث ویروسی شدن محتوای شما میشود ؟

 • هشتگ ها : درست است که عمر هشتگ ها رو به پایان است. ولی همچنان برای اینکه محتوا خودتان را بهتر به فضای مجازی بهتر بشناسانید، استفاده از هشتگ ها رو بهتون پیشنهاد میکنیم ولی در تعداد کم .
 • نوشتن متن : تصور کنید شخصی بدون صدا در اینستاگرام در حال گشت زدن است و به محتوای شما میرسد، پس خیلی بهتر است که چیزی را قرار است در این محتوا ببیند را بتواند بخواند
 • موزیک های ترند : این که شما صدای اشنایی را بشنوید باعث مکث شما میشود. پس شما با این تکنیک مخاطب را لحظاتی بیشتر روی محتوا خود ثابت نگه میدارید . و حالا زمان ان است که هوک یا همان قلاب خود را به جان مخاطب بندازید.

ایده برای قلاب اینستاگرام

۱۵ ایده قلاب اینستاگرام

حالا که شناختی کلی نسبت به قلاب و چیستی و چگونگی ان داریم ، میخواهیم با هم چند تا از ایده های قلاب اینستاگرام را بررسی کنیم.

 • میخوام یک راز بهتون بگم

شما با گفتن این جمله هم حس کنجکاوری رو در مخاطب بیدار کردید و هم توجه اون رو به دیدن ادامه این محتوا جلب کردید.

مخاطبین همیشه برای شمنیدن راز های شما وقت دارن پس از این قلاب نهایت استفاده رو بکنید.

 • ایا میدونستید ؟

این یک تکنیک قدیمی در زمینه بازاریابی است. شما با این کار به مخاطب نشون میدید که احتمالا چیزی به دانشش اضافه میکند.

اینکه مخاطبین حس کنند گردش در فضای مجازی برایشان اورده مفیدی دارد به انها این را القا میکنند که وفتشان را هدر نداده اند. پس این تصور را از مخاطبین خود دریغ نکنید.

 • دیگه اسکرول نکن !

مستقیما حرفتون رو بزنید.تصور کنید در حال گشتن در اینستاگرام هستید و یکی با جدیت میگه دیگه اسکرول نکن احتمالا شکه میشوید و منتظر میمونید که علت این درخواست چیست.

پس از این قلاب هم غافل نشید.

 • اگر شما هم با ……. مشکل دارید این ویدیو رو از دست ندید.

اگر قرار است مخاطبین شما راه حل یکی از مشکلاتش را پیدا کند، پس محتوای شما برایش ارزشمند است.

مقالات مرتبط : مدیریت پیج اینستاگرام در مشهد

این قلاب ها را دست کم نگیرید. 😁

 • کاشکی این و زودتر میفهمیدم

من اگر باشم روی این محتوا توقف میکنم چون علاقه ندارم که این جمله رو خودم یه روز بگم .

 • این کار اشتباهه !

اگر شما راهکاری ساده تر برای مخاطبین خود دارید شما یک محتوا تراز ا تولید کردید و این محتوا امکان ویروسی شدن را دارد .

 • از ترند جدید جا نمونی

در فضای مجازی همه به دنبال این هستند که در مسیری که افراد زیاده حرکت میکنند حضور داته باشند و اولین باشند. پس اگر شما فرصت این را دارید که به انها این ترند را معرفی کنید، حتما در قلاب خود از ان استفاده کنید

مثال این قلاب افرادی هستند که در ابتدای ورود هوش مصنوعی،  به تولید محتوا در این حوزه پرداختند.

 • ۵ نکته / وسیله که باید بدونی

خب خیلی واضحه هر کسی این رو بشنوه میدونه قراره اگر تا انتهای این محتوا رو دنبال کنه چند وسیله یا نکته رو فرا میگیره

 • چطوری زندگیم زیر و رو شد

در رابطه با قدرت تاثیر این قلاب روی مخاطب ما هیچ حرفی نمیزنیم. چون کاملا مشخص است.

قدرت تاثیر در فضای مجازی : ۱۰۰ از ۱۰۰

 • این کار رو به هیچ عنوان تو خونه انجام نده

باز هم از تکنیک ایجاد کنجکاوی در مخاطب استفاده میکنید. مخاطب منتظره تا ببینه چه کاری رو نباید در خونه انجام بده که ببینه میتونه انجام بده یا نه 😁

 • تا اخر ببین تا از دستش ندی

باز هم تکنیک تاثیر مستقیم، اینکه مخاطب را به کاری وادار کنید همیشه جز تکنیک ها جذاب جذل مخاطب بوده و هست

 • این تکنیک جدیده

به روز بودن نیازی هست که اکثرا دنبال ان هستند پس شما هم در صفحه خودتان این را در نظر بگیرید.

 • چرا کسی در مورد …… صحبت نمیکند

باز هم یک قلاب اینستاگرام دیگه با ایجاد حس کنجکاوی. شما برا ایجاد قلاب ها باید احساسات پنج گانه را بشناسید

 • شرط میبندم اینو نمیدونستی

شما مخاطب را تحریک میکنید با این عنوان که شاید این شرط بندی را ببرد یا قرار است چیزی را بدست بیاورد.

 • برای یاد گرفتن این تکنیک بقیه ازت پول میگیرن

خب من که همیشه دنبال یادگرفتن به صورت رایگان هستم فک کنم بقیه هم با من موافق باشند.

قلاب اینستاگرام برای ویدئو و ریلز

قلاب های اینستاگرام در ویدیو

شما قرار است مخاطب را در دام خود بندازید ان هم در ثانیه های ابتدایی پس میتوانید :

 • داد بزنید
 • چیزی را بشکنید
 • با سرعت وارد کادر شوید
 • از بک گراند های عجیب استفاده کنید
 • زیرنویس بزنید
 • زاویه های دوربین متفاوت داشته باشید
 • ادیت جذاب بزنید
 • از موضاعات ترند استفاده کنید
 • با انرژی ظاهر شوید

ضمنا کوکی اینجاست تا کسب و کار شما رو به حرفه ای ترین حالت ممکن در دنیای دیجیتال به نمایش بذاره

قلاب اینستاگرام

قلاب اینستا چیه؟ شاید اولین سوالی که در مواجهه با تولید محتوا در اینستاگرام از خودتون می‌پرسید همین باشه! قلاب اینستا در واقع همون چند ثانیه اول محتوا شما در اینستا هست که مخاطب تصمیم می‌گیره محتوای شما رو تا انتها تماشا کنه یا نه! اگه در همون چند ثانیه اول بتونید مخاطب رو به خوبی در دام بندازید، خیالتون از ادامه محتوا هم راحت می‌شه. می‌‌شه گفت همه کسب و کار شما به همین قلاب بستگی داره! قلاب مفید محتوا می‌تونه مثل یک سوپرمن عمل کنه و محتوای شما رو از دریای بی‌توجهی به ساحل برسونه! تا اینجا متوجه شدید قلاب اینستا چیه، اما کار ما اینجا تموم نمیشه و هنوز‌ می‌‌شه بیشتر از اینکه قلاب اینستاگرام چیه و چطور می‌شه یک قلاب خوب نوشت، صحبت کرد.

مقالات مرتبط : شرکت تبلیغاتی در مشهد

قانون قلاب در اینستاگرام چیست؟

بعد از اینکه دقیقا متوجه شدیم قلاب در اینستاگرام چیست؟ بهتره بریم سراغ قوانینی که می‌تونن قلاب بهتری در اینستاگرام به ما تحویل بدن. روش استفاده از قلاب بستگی به نوع کسب و کارتون داره. داستان سیندرلا رو به یاد دارید؟ اگر ساعت از دوازده شب رد می‌شد همه چیز برای سیندرلا تمام شده بود! قانون قلاب هم دقیقا همینه! این قانون به شما می‌گه که وقت محدودی برای جذاب مشتری دارید. پس باید با استفاده از تکنیک‌های خوب در چند ثانیه اول تیر رو به هدف بزنید. برای این کار بهتره چند ثانیه اول رو به چیزهای جذاب بپردازید یا از کلمات خاص استفاده کنید. بهتره از گفتن بدیهیات پرهیز کنید و محتوای تکراری تحویلِ مردم ندید! بهتره همیشه تصور ذهنیتون نسبت به مخاطب این باشه که وقت نداره و بی‌حوصله است! اگه پیش‌فرض ذهن شما این باشه، بهتون کمک می‌کنه تا محتواهایی با قلاب های بهتر و جذاب‌تر تولید کنید. حالا که با پاسخ سوال قلاب در اینستاگرام چیست؟ آشنا شدید بهتره چند نمونه قلاب اینستاگرام رو هم باهم بررسی کنیم.

چند نمونه قلاب اینستاگرام

برای بهتر نوشتن درباره قلاب اینستاگرام بهتره چند نمونه قلاب اینستاگرام رو بخونید و بررسی کنید. قلاب‌ها با توجه به کسب و کار شما می‌تونن متفاوت باشن و تغییر کنن اما به طور کلی بهتره در چند ثانیه اول حس کنجکاوی مخاطب رو تحریک کنید. در ادامه چند نمونه قلاب اینستاگرام رو باهم بررسی می‌کنیم.

۱- ۵ ترفند طلایی برای…

این قلاب، چیزیه که می‌تونه در چند ثانیه اول مخاطب رو به خودش جذب کنه چون هم تعداد ترفندها زیاد طولانی نیست و هم استفاده از واژه طلایی در اینجا می‌تونه تأثیرگذاری بیشتری داشته باشه. استفاده از اعداد در قلاب، جذابیت بیشتری برای مخاطب ایجاد می‌کنه.

۲- هرچی درباره … می‌دونی بذار پشت در بیا تو!

این قلاب به مخاطب القا می‌کنه که قراره تا چند ثانیه دیگه مجموعه‌ای از اطلاعات فوق‌العاده کاربردی رو دریافت کنه. علاوه بر اون، جوری بیان شده که مخاطب می‌تونه با محتوا احساس صمیمیت کنه و همین موضوع باعث جذب بیشتر می‌شه.

۳- این سه تا کارو نکن!

قلابی که این روزها خیلی ترند شده و در بیشتر ویدیوها به چشم می‌خوره همین قلاب هست. اگه بخوایم چند نمونه قلاب اینستاگرام معرفی کنیم، قطعا این نمونه یکی از معروف‌ترین ها است و چون از عدد استفاده کرده جذابیت بیشتری هم داره.

۴- رازی که همه ازتون پنهان می‌کنن اینه که…

این قلاب به شدت حس کنجکاوی مخاطب رو تحریک می‌کنه و باعث میشه فکر کنه که تا چند ثانیه آینده قراره چیزهایی رو بشنوه که تا الان همه ازش پنهان می‌کردن. در نتیجه به شما اعتماد می‌کنه و محتواتون رو تا آخر پیگیری می‌کنه. حالا که با چند نمونه قلاب اینستاگرام هم آشنا شدید بهتره بریم سراغ سبک‌های مختلف قلاب های اینستاگرام.

قلاب‌های اینستاگرام

برای نوشتن قلاب های اینستاگرام می‌تونید از سبک‌ها و روش های مختلف و متفاوتی استفاده کنید. در ادامه به چند نوع از قلاب‌هایی که می‌تونه جذب مخاطب کنه می‌پردازیم.

سوالات جالب و ملموس

پرسیدن سوالاتی که مخاطب در زندگی روزمره با اون ها دست و پنجه نرم می‌کنه می‌تونه یک مورد خوب برای قلاب های اینستاگرام باشه. هرچی سوالی که در اول ویدیو، کپشن یا مقاله می‌پرسید جذاب‌تر و ملموس‌تر باشه، قلاب قوی‌تری هم به دست میارید.

استفاده از استعاره و تشبیه

آرایه‌ها می‌تونن جذابیت یک متن رو چندبرابر کنن. اگه در ابتدای محتوا از آرایه استفاده کنید بدون شک ادامه اون محتوا برای مخاطب جذاب‌تر می‌شه.

نقل قول

گریز زدن به سخن افراد بزرگ و متخصص در بعضی زمینه‌ها می‌تونه قلاب خوبی در ابتدای محتوا باشه. اگه شما محتواتون رو با نقل قول از یک انسان شایسته شروع کنید اعتماد مخاطب رو بیشتر جذب می‌کنید. قلاب های اینستاگرام متنوع هستن و به روش‌های مختلف می‌تونید ازشون استفاده کنید.

استفاده از داستان

شروع محتوای شما می‌تونه با استفاده از یک داستان باشه. داستانی که همون اول مخاطب رو به محتوا جذب کنه و باهاش همزادپنداری کنه. استفاده از داستان باعث میشه حس کنجکاوی مخاطب تحریک بشه و برای شنیدن ادامه داستان هم که شد، محتوا رو رها نکنه.

۴.۲/۵ - (۵ امتیاز)

Ali Rahmani

من فقط دنبال نشون دادن این هستم که به کسب و کار ها نشون بدم که تکنولوژی همه چیز رو آسون کرده حتی بازاریابی و درآمد زایی شما رو :)

فهرست مطالب

5 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات بیشتر

درخواست مشاوره رایگان

ما با ❤️ کنارتونیم

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.
× پشتیبانی آنلاین