Social media marketing

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی در مشهد

یک شیفت کاری تقریبا ۸ ساعت است، جالب است بدانید حدود ۷۰ درصد از افراد دنیا تقریبا اندازه یک شیفت کاری زمان خود را در شبکه‌های اجتماعی صرف می‌کنند. برای بازاریابی شبکه های اجتماعی در مشهد تعداد زیادی از افراد با تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی درآمد کسب می‌کنند، بعضی افراد در سوشال‌ها محتوای آموزشی تولید می‌کنند و به رشد جامعه کمک می‌کنند و تعداد زیادی نیز از طریق شبکه‌های اجتماعی محصولات مخلف می‌فروشند و به اصطلاح فروشگاه آنلاین دارند. سوشال مدیا یکی از پر نفوذترین و محبوب‌ترین فضاها در بین مخاطبان است

برای استفاده مفید از شبکه‌های اجتماعی و بازاریابی شبکه‌های اجتماعی در مشهد نیاز است بدانیم که سوشال مدیا چیست؟ چه مزایا و معایبی دارد؟ چگونه می‌توان در شبکه‌های  اجتماعی بازاریابی کرد؟

تماس با کوکی

بازاریابی شبکه‌ های اجتماعی در مشهد چیست؟

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی یا Social Media Marketing  به معنای استفاده از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی برای ارتباط با مخاطبان برای ایجاد برند، افزایش فروش و گسترش کسب و کار است. به طور کلی هدف از تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی  ایجاد و به اشتراک گذاری محتواهایی است که کاربران با آن درگیر شوند و منجر به بیشتر دیده شدن برند و افزایش فروش شود.

امروزه پلتفرم‌های محبوبی همچون اینستاگرام، تلگرام، یوتیوب، لینکدین، پینترست، توییتر، اسنپ چت، تیک تاک و… در دنیا وجود دارد که میلیون‌ها کاربر فعال از هر نوع سن و قشری در آن حساب کاربری دارند.

چرا بازاریابی شبکه‌ های اجتماعی در مشهد اهمیت دارد؟

سوالی که امروزه ذهن تعداد زیادی از صاحبان کسب و کارها را به خود مشغول کرده است این است که چرا بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی بیشتر از بازاریابی فیزیکی اثر گذار است و اهمیت دارد؟

 • می‌توانید جامعه بزرگی از مخاطبان را هدف بگیرید: امروزه تعداد زیادی از افراد در شبکه‌های اجتماعی حساب کاربری دارند شما با تولید محتوای استراتژیک می‌توانید مخاطبان زیادی را از سراسر دنیا جذب برند خود کنید. با حضور پر رنگ در سوشال مدیاها می‌توانید مخاطبان خود را در رنج‌های سنی متفاوت و در مکان‌های مختلف بدون نیاز به حضور فیزیکی به مخاطبانی دائمی تبدیل کنید.
 • ارتباطی طولانی و دوسویه داشته باشید: بازاریابی شبکه‌های اجتماعی در مشهد یعنی ارتباطی دوسویه با کاربران خود؛ وقتی ارتباطی مستقیم با کاربران خود داشته باشید، نرخ تعامل شما بالا رفته و در نتیجه فروش شما چند برابر می‌شود، همچنین ارتباطی موثر و دو طرفه با کاربران به بهبود تجربه مشتری کمک می‌کند و باعث توسعه برند شما می‌شود.
 • همیشه حرف از اهمیت سئو می‌شود: بازاریابی شبکه‌های اجتماعی ارتباط مستقیمی با بهینه سازی در موتورهای جستجو دارد برای همین از اهمیت زیادی برخوردار است. وقتی شما محتواهایی سئو شده را در سوشال‌های کسب و کار خود قرار می‌دهید به بهبود سئو وبسایت و حتی سوشال خود کمک می‌کنید. سئو در سوشال‌ها می‌تواند با استفاده از کلمات کلیدی، هشتگ گذاری اصولی، استفاده از لینک‌ها و… باشد.

چگونه بازاریابی محتوا در شبکه‌ های اجتماعی را شروع کنیم؟

تا چندین سال پیش در ذهن کسی خطور نمی‌کرد که مشاغلی مثل برنامه نویسی یا هزاران شغل دیگر در حوزه دیجیتال وجود داشته باشد. با توسعه اینترنت و دنیای رسانه‌های اجتماعی مشاغلی تخصصی نیز در این حوزه‌ها شکل گرفت. کارشناس بازاریابی شبکه‌های اجتماعی فردی است که به شما کمک می‌کند با استراتژی‌های حرفه‌ای در سوشال مدیا حضور داشته باشید و به توسعه برند شما و افزایش فروشتان کمک می‌کند.

در قدم اول فرد متخصص را پیدا کنید

برای بازاریابی در شبکه‌های نیاز است که با یک آژانس دیجیتال مارکتینگ مثل آژانس دیجیتال مارکتینگ کوکی یا با یک فرد متخصص در حوزه سوشال مدیا ارتباط بگیرید. این افراد نسبت به خیلی از قوانین و استراتژی‌های پلتفرم‌های محبوب تسلط دارند و می‌تواند باعث رشد صعودی برند شما شوند.

در قدم دوم اهداف خود را مشخص کنید

حضور در سوشال مدیا برای هر کسب و کاری یک جنبه دارد. بعضی از افراد فقط برای خدمت به اجتماع در شبکه‌های اجتماعی خود محتوا تولید می‌کنند. بعضی در برای رشد برند خود و بالا بردن فروششان سوشال مدیا را انتخاب می‌کنند. برای اینکه بتوانید محتوایی مناسب تولید کنید نیاز است که با هدف برند خود نیز آشنا باشید و بدانید که هدف برند شما چیست و با چه اثری می‌خواهد در ذهن همگان بماند.

برای هدف گذاری و برنامه ریزی بهتر است از روش SMART استفاده کنید؛ دستاوردهای شما باید ویژه و منحصربه‌فرد (Specific)، قابل اندازه‌گیری (Measurable)، قابل دستیابی (Achievable)، واقع‌گرایانه (Realistic) و به موقع (Timely) باشند.

یکی از نکات مهم در هدف گذاری این است که جامعه مخاطبان خود را مشخص کنید. مهم است که بدانید قرار است برای چه دسته افرادی محتوا تولید کنید. باید از خودتان بپرسید که کسب و کار شما مختص به چه قشر افرادی است؟ بعد از مشخص کردن مخاطبان هدف خود نیاز است که ویژگی‌ها و علاقه‌مندی‌ها و نیازمندی‌های آن‌ها را شناسایی کنید.

در قدم سوم در مورد رقبای خود تحقیق کنید

در بازاریابی شبکه‌ های اجتماعی در مشهد نیاز است که بدانید رقیبان شما چگونه محتوا تولید می‌کنند و چگونه در سوشال مدیاها فعالیت می‌کنند. تمام مزایا و معایب رقبای خود را بررسی کنید و به شیوه‌ای متفاوت‌تر از آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی فعالیت کنید.

تحلیل رقبا می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • تحلیل تعداد پست‌ها
 • تحلیل تعداد استوری‌ها
 • تحلیل سبک تعامل آن‌ها با کاربران
 • تحلیل سرعت پاسخدهی به مشتری
 • تحلیل میزان ساعات فعالیت آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی
 • تحلیل کیفیت محتواهای ایجاد شده توسط آن‌ها
 • تحلیل تعداد مخاطبان پویا یا به اصطلاح زنده آن‌ها

در قدم چهارم برای خود تکنیکی خاص طراحی کنید

برای بازاریابی شبکه ها اجتماعی در مشهد باید از اشتباهت رایج دوری کنید. یکی از اشتباهات رایج بسیاری از صاحبان کسب و کارها این است که بدون استراتژی و تکنیک در همه سوشال‌های خود محتوا تولید می‌کنند. شما بعد از بررسی مخاطب هدف و تحلیل رقبای خود نیاز به پیاده سازی یک تکنیک خاص دارید. برای مثال ممکن است بعد از تحلیل متوجه شوید که بیشتر رقیبان شما در اینستاگرام فعالیت می‌کنند، تکنیک حرفه‌ای شما می‌تواند فعالیت بیشتر در لینکدین باشد. یا بعد از بررسی مخاطبان هدف خود متوجه می‌شوید که بیشتر افراد جامعه هدف شما در سوشالی مثل اینستاگرام حضور دارند پس تکنیک شما می‌تواند تولید محتوای مستمر و حرفه‌ای در اینستاگرام باشد. علاوه بر آن شما به چند ایده مناسب هم برای بازاریابی و فروش بیشتر در اینستاگرام هم احتیاج دارید به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم مقاله ۸ ایده آسان و جذاب برای افزایش فروش در اینستاگرام را بخوانید.

در قدم پنجم به محتوا تولید کنید

ارتباط بین تولید محتوا و بازاریابی شبکه‌ های اجتماعی در مشهد ارتباطی دوسویه است. هر چه تعداد و کیفیت محتوا بیشتر باشد بازاریابی اثر گذارتر است. در تولید محتوا نیاز است به چند نکته توجه شود. اولین نکته نوع محتوا است، نوع  محتوایی که شما در اینستاگرام می‌گذارید با لینکدین یا توییتر متفاوت است. نیاز است نسبت به هر شبکه اجتماعی محتوایی مخصوص به آن را طراحی کنید. دومین نکته زمان بارگذاری محتوا است، هر شبکه اجتماعی در ساعات خاصی از شبانه روز مخاطبان را درگیر  می‌کند مهم است که ساعت بار گذاری محتوا با ساعت حضور تعداد زیادی از مخاطبان در سوشال مدیاها هماهنگ باشد. برای مثال تایم مناسب پست گذاشتن در لینکدین ساعات اداری است یا تایم مناسب پست گذاری  در اینستاگرام اوقات فراغت افراد یعنی عصرها و شب‌ها است. البته از این نکته‌ غافل نشوید که برخی از محتواها ساعت بار گذاری مخصوص به خود دارند.

در قدم ششم برای بازاریابی شبکه‌های اجتماعی خود بودجه تعیین کنید

با توجه به تکنیک‌ها و هدف‌های مشخص شده خود نیاز است بودجه‌ای مالی برای تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی در نظر بگیرید. لیستی از ابزارها و کارهایی که برای بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی نیاز دارید تهیه کنید. این هزینه شامل هزینه ضبط ویدیو، ضبط تیزهای تبلیغاتی، طراحی‌های گرافیکی، محتواهای متنی، سرویس‌های آنالیز و مدیریت شبکه‌های اجتماعی و… می‌شود.

هر شبکه اجتماعی برای چه کسب و کاری مناسب است؟

بهتره برای بازاریابی شبکه های اجتماعی در مشهد با محبوب‌ترین شبکه اجتماعی یعنی اینستاگرام شروع کنیم، اینستاگرام بیشتر در حوزه بصری فعالیت دارد و محتواهای تصویری یا ویدیویی را شامل می‌شود از این پلتفرم بیشتر برای معرفی کسب و کارها و فروش محصولات به صورت آنلاین استفاده می‌شود. به طور کلی اینستاگرام برای تمامی محصولاتی که بتوان به صورت آنلاین فروخت یا خدماتی که به صورت آنلاین نیز امکان پذیر است مناسب است. توییتر یکی از شبکه‌های محبوب دیگر است و بیشتر کسب و کارهایی که نیاز به معرفی بیشتر و شناخته شدن دارند در آن فعالیت می‌کنند. به ندرت در توییتر فروش محصولات یا خدمات نیز اثر گذار است. لینکدین یکی از شبکه‌های با اصالت اجتماعی است که افراد متخصص را در بر می‌گیرد. از لینکدین بیشتر برای دریافت پروژه، معرفی کسب و کار و خدمات، بهبود برند، تعامل با همکاران و… استفاده می‌شود و مناسب کسب و کارهایی است که در راستای توسعه برند کارفرمایی خود دغدغه‌مند هستند. یوتیوب یکی از پلتفرم‌های ارزشمند در بین مخاطبان است و به عنوان یک معلم شناخته می‌شود. کسب و کارهایی که بیشتر در حوزه خدمات آموزشی هستند می‌توانند فعالیتی سودمند در این بستر داشته باشند.

سخن آخر

شبکه‌های اجتماعی بستری ارزشمند و پر سود برای تمامی افراد است، شما چه صاحب کسب و کاری بزرگ باشید چه کسب و کاری کوچک به بازاریابی شبکه های اجتماعی در مشهد برای توسعه برند خود و افزایش فروش و همشو بودن با عصر اینترنت و ارتباط نیاز دارید. ما ( آژانس دیجیتال مارکتینگ کوکی) در کنار شما حضور داریم تا با بهترین کیفیت خدماتی متنوع در حوزه سوشال مدیا به شما ارائه کنیم.

 

سایر خدمات دیجیتال مارکتینگ شرکت تبلیغاتی کوکی

شرکت تبلیغاتی کوکی ارائه دهنده خدمات کامل از دیجیتال مارکتینگ در سطح شهر مشهد می باشد. که این خدمات شامل :

 1. طراحی وبسایت

طراحی وبسایت شامل انواع وبسایت های فروشگاهی، شرکتی، شخصی می باشد. که یکی از ارکان اصلی خدمات شرکت کوکی نیز به حساب می آید.

 1. تولید محتوا در مشهد

تولید محتوای اختصاصی ریشه هرکسب و کاری می باشد. که با تولید محتوا در مشهد می توانید نسبت به بهینه سازی کسب و کارتان حضور موثر تری در سوشال مدیا داشته باشید.

 1. تولید و ساخت تیزر تبلیغاتی در مشهد

از اهمیت محتوای تصویری بخصوص ساخت تیزر تبلیغاتی مشهد در رشد کسب و کار آگاه هستید؟ با گسترش دنیای دیجیتال و حضور پلتفرم‌های مختلف مثل اینستاگرام، این عادت در افراد ایجاد شده است که بیشتر از محتواهای تصویری مثل تیزرها، ریلزها، ویدیوها، موشن گرافیک و موشن استوری استقبال کنند تا محتوای متنی. با توجه به این امر مهم که چشم‌ها عادت به دیدن تصاویر متحرک و فیلم دارند این نیاز را ایجاد می‌کند که تحولی جدید در دنیای تبلیغات نیز ایجاد شود.

 1. تدوین ویدئو در مشهد

اگر شما هم صاحب برند و کسب و کار خودتان هستید و دغدغه‌ این موضوع را دارید که محتواهایی با کیفیت در شبکه‌های اجتماعی و سایت خود بگذارید، تدوین حرفه‌ای ویدیوهای خود را به ما بسپارید. آژانس کوکی با تمرکز بر تدوین ویدئو در مشهد به صورت حرفه‌ای می‌تواند به رشد سریع کسب و کار شما کمک کند و تجربه‌ای جدید برای شما و کاربرانتان خلق کند. برای اطلاع از تعرفه‌های ادیت ویدیو از طریق چنت آنلاین ارتباط بگیرید.

 1. عکاسی تبلیغاتی در مشهد

عکاسی تبلیغاتی در مشهد شاخه‌ای از عکاسی است که در آن هدف از عکسبرداری، تبلیغات است. در این سبک از عکاسی هدف تهیه عکس‌هایی است که جنبه‌های مختلف محصول را به تصویر می‌کشد تا مخاطب با تماشای عکس کنجکاو شده و احساس نیاز کند و محصول را خریداری کند. در عکسبرداری‌های تبلیغاتی خدمات یا محصولات به گونه‌ای به تصویر کشیده می‌شوند که نشان دهنده خاص بودن برند باشند.

 1. عکاسی صنعتی در مشهد 

یکی از ویژگی‌های مهم عکاسی صنعتی این است که با تکنیک‌های مختلف فضای خشک و بی روح صنایع را تبدیل به فضایی گرم می‌کند و به تصویر می‌کشد. یک عکاس صنعتی می‌کوشد که ارتباط بین ماشین آلات و افراد را به تصویر بکشد و پویایی کارخانه جات صنعتی را به خارج از فضای شهرک‌های صنعتی نمایش دهد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

Ali Rahmani

من فقط دنبال نشون دادن این هستم که به کسب و کار ها نشون بدم که تکنولوژی همه چیز رو آسون کرده حتی بازاریابی و درآمد زایی شما رو :)

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات بیشتر

درخواست مشاوره رایگان

ما با ❤️ کنارتونیم

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.
× پشتیبانی آنلاین