بازاریابی همهمه ای | آشنایی با مزایای Buzz marketing

اگه دنبال فروش فوق‌العاده و آسان هستید، جای درستی رو انتخاب کردید. بازاریابی همهمه‌ای یکی از روش‌های بازاریابی است که بازدهی بالایی داره. در این روش نکات مثبت اون کالا یا محصول مثل یک ویروس بین همه پخش می‌شه و به همین دلیل مردم برای خرید بیشتر به سمت اون فروشگاه جذب می‌شن و در نتیجه سود بیشتری برای فروشگاه به دست میاد. چیزی که باعث یک بازاریابی همهمه‌ای دقیق و درست می‌شه؛ فقط و فقط باکیفیت بودن و خوب بودنِ اون محصول هست تا بتونه از طریق مشتری‌هایی که داره، به مشتری‌های جدید بیشتری هم دست پیدا کنه. میشه گفت بازاریابی همهمه‌ای زیرمجموعه‌ای از بازاریابی دهان به دهان هست که در اون، مصرف‌کنندگان برای تبلیغ محصولی که مصرف کردن، بیشتر ترغیب می‌شن. در این مطلب قصد داریم شما رو کامل با بازاریابی همهمه‌ای آشنا کنیم و بگیم که چطور می‌تونید به وسیله این نوع از بازاریابی موفق بشید. موفقیت در بازاریابی همهمه‌ای کار غیرممکنی نیست و اگه همه چی درست پیش بره فروش‌های فوق‌العاده‌ای در انتظار شما است.

تماس با کوکی

بازاریابی همهمه‌ای چیست؟

بازاریابی همهمه‌ ای رو حتما در اینفلوئسرها زیاد دیدید. افرادی که برای یک محصول تبلیغ می‌کنن در واقع دارن بازاریابی همهمه‌ای رو انجام می‌دن. بازاریابی buzz یا همهمه‌ای در دنیای مجازی بیشتر اتفاق میفته. تصور کنید شما یک بلاگر رو در اینستاگرام فالو کردید و اون فرد یک محصول خاص رو معرفی می‌کنه. اگه شما هم اون محصول رو به یک فرد دیگه معرفی کنید، این دقیقا می‌‌شه نمونه‌ای از بازاریابی همهمه‌ای که از فضای مجازی وارد شده. به بازاریابی همهمه‌ای، buzz marketing هم گفته می‌شه.

مزایای بازاریابی همهمه‌ای چیست؟

مزایای بازاریابی همهمه‌ای اونقدر زیاده که باعث شده از گذشته تا الان، یکی از اصلی‌ترین و موثرترین روش‌های بازاریابی باشه و همواره موفق عمل کنه. در ادامه چند مورد از مزایای بازاریابی همهمه‌ای رو بهتون معرفی می‌کنیم.

دسترسی سریع به مشتری‌ها

یکی از مهم‌ترین مزایای بازاریابی همهمه‌ای، اینه که آوازه محصول شما خیلی سریع به مشتری‌ها می‌رسه. چون مهم‌ترین اصل در این نوع از مارکتینگ، گوش دادن هست، به همین دلیل حتی مشتری‌های بی‌سوادِ شما هم می‌تونن از طریق این بازاریابی به محصول شما جذب بشن

اعتماد بیشتر

چون مشتری‌ها از فرد دیگه‌ای تعریف کار شما رو می‌شنون، پس احتمال اینکه به شرکت و محصول شما اعتماد کنن، خیلی بیشتره. بازاریابی که در اون، مشتری به شما اعتماد کنه، بدون شک یک بازاریابی موثر خواهد بود

تبلیغات رایگان

یکی دیگه از خوبی‌های بازاریابی همهمه‌ای تبلیغات رایگانی هست که برای شما به همراه میاره. یعنی شما هیچ پولی پرداخت نمی‌کنید و آوازه محصولتون دهان به دهان می‌چرخه. در واقع چیزی که شما در این نوع بازاریابی خرج می‌کنید، محصول خوبی هست که در اختیار مردم قرار می‌دید تا اون محصول دلیل موثری برای بازاریابی دهان به دهان بشه. شما می توانید با مراجعه به صفحه شرکت تبلیغاتی در مشهد نسبت به معرفی انواع روش های تبلیغاتی در سطح شهر مشهد مطلع گردید.

 

مزایای بازاریابی همهمه ای چیست؟

چطور کمپین بازاریابی همهمه‌ای ایجاد کنیم؟

به طور کلی به مجموعه‌ای از اقدامات برنامه‌ریزی شده برای معرفی یک محصول کمپین بازاریابی می‌گن. کمپین‌های بازاریابی به شدت در فروش، موثر خواهند بود. حالا سوال اصلی اینجا است که چطور می‌تونیم یک کمپین موفق راه بندازیم؟ در ادامه می‌خوایم مراحل بازاریابی همهمه‌ای رو به ترتیب بیان کنیم

۱- به زمان درست برای کمپین توجه کنید

بهتره زمان مناسبی رو در نظر بگیرید تا محتوای شما به موقع در فضای مجازی قرار بگیره. تشخیص زمان مناسب، روند یک شبه نیست و نیاز به برنامه‌ریزی گسترده‌ای داره. بهتره قبل از برگزاری کمپین، برند خودتون رو به شهرت برسونید تا وقتی وایرال می‌شه توجه بیشتری رو از سوی مردم به خودش جلب کنه.

۲- سناریو نویسی

یک لحظه خودتون رو بذارید جای مخاطب! چه مشکلی داره؟ شما چطوری می‌تونید با ارائه محصولتون مشکل مخاطب رو حل کنید؟ حالا سعی کنید به همه این سوال‌ها در قالب یک سناریو و یک داستان پاسخ بدید. نوشتن یک داستان برای کمپین می‌تونه در جذب مشتری خیلی موثر باشه و فروش از طریق بازاریابی همهمه‌ای رو افزایش بده.

۳- ساخت تیزر و پخش آن

ساخت تیزر تبلیغاتی در مشهد یکی از مراحل مهم برای برگزاری کمپین تبلیغاتی به حساب میاد. بهتره در تیزری که قراره بسازید جلوه‌های بصری به خوبی رعایت بشه تا خروجی کار یک ویدیو جذاب از آب در بیاد. علاوه بر اون، بهتره محصولات جدیدتون رو هم در تیزر تبلیغاتی به نمایش بذارید. ساخت تیزر می‌‌تونه شدیدا باعث جذب مشتری بشه به شرطی که جذابیت‌های بصری رو در اون رعایت کنید.

۴- مخاطب رو تشویق به تبلیغ کنید

به هر وسیله و ترفندی که شده مخاطبتون رو وادار کنید تا شما رو به اطرافیانش معرفی کنه و علاوه بر خودش، بقیه رو هم دعوت کنه تا در کمپین بازاریابی همهمه‌ای شرکت کنن. برای حفظ بازاریابی دهان به دهان، خیلی مهمه که مخاطب با شما همکاری کنه و اگه خوب بتونید اون رو در این زمینه قانع کنید،

۵- همکاری با اینفلوئنسرها

اگه بتونید به اینفلوئنسرها رابطه خوبی برقرار کنید، قطعا تاثیر مثبتی روی پیشرفت کاری شما خواهد گذاشت. اینفلوئنسرها معمولا افراد محبوبی هستن و اگه بتونید با اون ها تعامل داشته باشید و اون ها رو به کمپین بازاریابی همهمه‌ای خودتون دعوت کنید از رقبا جلو میفتید. هر نظر مثبت یا منفی از سمت یک اینفلوئنسر درباره کسب و کار شما، می‌تونه تاثیرگذار باشه و به ضرر یا سود شما ختم بشه.

مقالات مرتبط : طراحی استراتژی کسب‌ و کار در مشهد

تماس با کوکی

نکات مهم بازاریابی همهمه‌ای

برای داشتن یک بازاریابی موفق بهتره چند نکته مهم رو در نظر بگیرید.

نکته اول، توجه به موجودی محصول

بازاریابی همهمه‌ای اگه درست و اصولی پیش بره می‌تونه به شدت مشتری جذب کن باشه. ممکنه بعد از ایجاد کمپین، کلی مشتری جدید به شما پیام بدن و درخواست محصول یا ارائه خدمات رو داشته باشن. پس شما باید اول مطمئن بشید که به اندازه کافی محصول دارید و می‌تونید در حد نیاز مشتری، اون رو تامین کنید.

نکته دوم، شما بر همه اوضاع کنترل ندارید

شما مسئولید تا محتوای خلاقانه برای بازاریابی خودتون تولید کنید و محصول و خدمات مناسب در اختیار مشتری قرار بدید اما اینکه تبلیغات شما به چه سرعت پخش بشه و چطور به دست مشتریان برسه ممکنه از کنترل شما خارج باشه. وظیفه شما تا وقتیه که تبلیغات رو برای بازاریابی همهمه‌ای انجام بدید اما اینکه این تبلیغات چطور قراره پیش بره از عهده شما خارجه.

نکته سوم، مبالغه نکنید

در بازاریابی همهمه‌ای زمینه برای مبالغه کردن یا دروغ گفتن برای یک محصول وجود داره. پس باید خیلی حواستون رو جمع کنید که دروغ وارد کار نشه تا مشتری انتظارات غیر واقعی از محصول شما نداشته باشه. در غیر این صورت وقتی مشتری کالا رو خریداری کنه یا خدمات رو دریافت کنه، اما اون چیزی که دریافت کرده نتونه انتظاراتش رو برآورده کنه، بدون شک از کسب و کار شما بیزار می‌شه و دیگه هیچوقت سمتتون نمیاد. پس به اینفلوئنسری که قراره کار شما رو تبلیغ کنه، تاکید کنید که به بیراهه نره.

معرفی کتاب بازاریابی همهمه‌ای

کتاب درباره بازاریابی به وفور پیدا می‌شه. اما کتابی که به صورت تخصصی درباره بازاریابی همهمه‌ای یا بازاریابی خیابانی باشه کم‌تر به چشم می‌خوره. با وجود یک کتاب خوب خروجی خوب به وجود بیارید. در ادامه یکی از بهترین کتاب‌ها رو در زمینه بازاریابی به شما معرفی می‌کنیم. کتاب بازاریابی خیابانی نوشته مارسل ساست، یکی از بهترین‌ها در زمینه خودش هست. مارسل ساست این کتاب رو با توضیح درباره مشکلات رایج در بازارایابی شروع می‌کنه و بعد از معرفی بازارایابی خیابانی به پتانسیل اون برای بازاریابی دهان به دهان و همهمه‌ای اشاره می‌کنه. کتاب بازاریابی خیابانی حرف‌های زیادی برای گفتن داره و پیشنهاد می‌کنیم حتما اون رو مطالعه کنید.

سخن آخر

پیشرفت در بازاریابی همهمه‌ای نیازمند یک استراتژی دقیق و تولید محتوا اصولی است که به تنهایی نمی‌تونید از پسش بر بیاید. مزایای بازارایابی همهمه‌ای، اونقدر زیاده که نمی‌شه به راحتی ازش گذشت. پس بهتره با کمک گرفتن از یک آژانس خلاق، به دستاوردهایی مثل فروش بیشتر، اعتماد بیشتر مردم و شهرت بلندمدت دست پیدا کنید. آژانس دیجیتال مارکتینگ کوکی با تیم خلاق و جوانی که داره به شما کمک می‌کنه تا در انواع بازایابی‌ها موفق بشید. کوکی خدمات مختلفی از جمله تولید محتوا، طراحی سایت سئو شده و بازاریابی موثر رو در اختیار شما قرار می‌ده.

۵/۵ - (۳ امتیاز)

Ali Rahmani

من فقط دنبال نشون دادن این هستم که به کسب و کار ها نشون بدم که تکنولوژی همه چیز رو آسون کرده حتی بازاریابی و درآمد زایی شما رو :)

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات بیشتر

درخواست مشاوره رایگان

ما با ❤️ کنارتونیم

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.
× پشتیبانی آنلاین